přeskočit k navigaci »

Regionální konference cestovního ruchu 2016
Informace pro profesionály cestovního ruchu v Karlovarském kraji

V zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje se dne 6. 12. 2016 uskutečnil v pořadí již 5. ročník Regionální konference cestovního ruchu, která je každoročně určena všem, kteří pracují a podnikají v cestovním ruchu nebo se v rámci neziskového sektoru v této oblasti angažují. Program konference byl letos zaměřen převážně na prezentaci činností aktérů cestovního ruchu v Karlovarském kraji, přičemž se účastníkům představily i méně známé aktivity realizované na území regionu, které však velkou mírou přispívají ke zlepšení kvality turistické nabídky. Akci zahájila náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

Propagaci kraje se již nyní cíleně věnuje nově založený spolek Živý kraj – destinační agentura pro Karlovarský kraj. Předseda spolku Petr Židlický tak seznámil posluchače s již realizovanými, ale také plánovanými aktivitami. Hned po něm se ujal slova Aleš Pangrác z agentury CzechTourism, jenž přiblížil hlavní marketingové téma pro nadcházející rok, kterým bude baroko. Účastníky také ujistil, že snahou agentury je dostat zahraniční turisty za hranice naší metropole.

O historii zimních sportů v Krušných horách, zejména pak běžeckém lyžování, hovořila manažerka obecně prospěšné společnosti První krušnohorská Eva Nduwimana. Na české straně Krušných hor se v současnosti nachází 200 kilometrů strojově upravovaných tras, na jejichž údržbu pravidelně přispívá Karlovarský kraj. Aktuální informace o stavu jednotlivých tratí mohou zájemci sledovat ve speciální aplikaci. Ladislav Zoubek z Klubu českých turistů pak mluvil o rozvoji turistiky v regionu a připomněl, že organizace každoročně pořádá okolo 50 akcí, kterých se účastní až 2,5 tisíce turistů.

Na konferenci zazněly také příspěvky o obnovené tradici pořádání mezinárodního filmového festivalu v Mariánských Lázních nebo o pravidelném setkávání architektů, designérů a grafiků PechaKucha Night. Velice zajímavou součástí programu pak byly prezentace věnované obnově drobných sakrálních staveb na Žluticku a budování naučných stezek v jejich okolí, mezinárodní dobrovolnické činnosti související s rekonstrukcí hradu Hartenberg nebo informace o průběhu postupné šetrné obnovy Lázní Kyselka.

Fotografie z konference 2016

konference
konference
konference
 
konference
konference
konference
 
konference
konference
konference
 
konference
konference
konference
 
konference
konference
konference
 

Prezentace přednášejícíh ke stažení 2016